Nieuws:

Dit is een backup van het oude forum, bedoeld als naslagwerk.



-menu

Toon bijdragen

Deze sectie stelt je in staat om alle bijdragen van dit lid te bekijken. Je kunt alleen de bijdragen zien waar je op dit moment toegang toe hebt.

Toon bijdragen-menu

Berichten - Erwin Bakker

#46
Heb ze niet staan keuren. Was niet bij het Tropen gebeuren, maar bij een Franse winkel.
#47
Bij mij zijn de eerste weken vier van de vijf larven dood gegaan. De enige overgebleven larf is 7cm en gaat prima.
#48
@ Niels: Afgelopen keer was je budget kikker er ook te koop voor 35 euro.
#49
Door mensen met een idee zoals dat van Joost vliegen we nu in vliegtuigen over de hele wereld en zijn we zelfs als mensheid op de maan geraakt. Soms moet je hoog mikken om ergens te geraken.

Ikzelf ben geen houder van Cynops en zal dat ook niet snel worden, maar gezien de reacties op het forum zijn er genoeg mensen die wel mee kunnen doen. Als die mensen C. orientalis nakweken dat het succes van Alex met de marmer kweek alleen maar benadert, kun je al een verschil maken.

Wanneer is dit plan geslaagd? Als er geen C. orientalis meer uit China wordt gehaald? Of als mensen hier binnen en buiten de vereniging mee bezig zijn en energie in stoppen?

@Joost: Goed idee, go for it!
#50
Heb je je water gemeten op concentraties van bijvoorbeeld nitriet en ammoniak?
#51
Terrarium en Inrichting / Re:zwarte bodem
juni 24, 2011, 08:27:02 PM
Als ik het goed begrijp is je bodemplaat ZELF zwart. Joost stelt voor om het piepschuim ONDER je bak te leggen. Als ik iets verkeerd heb begrepen moeten jullie het maar zeggen, maar dat gaat dus niet helpen en het piepschuim IN je bak lijkt mij geen optie.
#52
Mooi dat de montandoni's al volwassen zijn!

Een vraag voor de duidelijkheid:
Je hebt het over een aantal soorten Lissotriton waarbij overeenkomsten zijn waar te nemen als het gaat om de opkweek. Hierbij is boscai een uitzondering. Betekent dit dat er een overeenkomst is tussen italicus en montandoni, of gaat het om nog meer soorten?
#53
Ik ga graag mee.
#54
Ik kan wel op 9 April.
#55
Leuk idee! Ik wil wel mee.
#56
Vraagje: wie vroeg er tijdens de rondvraag om Bufo brongersmai?
#57
Ik kan begrijpen dat mensen om te koelen e.e.a. proberen, want hier zijn niet altijd goede goedkope oplossingen voorhanden. Maar begrijp ik nu goed dat je in een schuur met electriciteit voorhanden, warme  lucht (overigens maar 20 graden) in het water gaat pompen om het water te verwarmen? Als je het al lukt om genoeg warmte op deze manier je bak in te krijgen, lijkt het mij alleen al vanwege efficientie beter om een aquariumverwarming te gebruiken. Mocht ik het niet goed hebben begrepen, neem mij dan mijn verbazing niet kwalijk. Als ik het wel goed heb begrepen, ook graag niet :).
#58
Hallo Kenny,

Makkelijker kun je het mensen niet maken, goed werk!
#60
Algemene Discussie / Re:salamanders en temperaturen
juni 02, 2010, 06:09:49 PM
Om te weten welk effect temperatuur heeft op salamanders zul je alle andere parameters, zoals vochtigheid, constand moeten houden. Daar dit moeilijk is, zul je toch minstens de belangrijkste parameters wel moeten meten. Alleen zo kun je eventueel conclusies trekken. Ook zal het aantal salamanders per soort niet te gering moeten zijn. Hoe ga je dit praktisch aanpakken?